çmk banner yarım

Çevre Buluşmaları

ÇB LOGO PNG

Çevre Buluşmaları, İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü üyesi öğrenciler tarafından düzenlenen bir kariyer gelişim etkinliğidir. Çevre ve Sürdürülebilirlik alanında çalışma yürüten iş insanları, profesörleri ve okulumuzdan mezun olan başarılı isimleri çevre mühendisliği öğrencileri ile bir araya getirdiğimiz etkinliğimizde, amacımız öğrencilerin aklındaki soru işaretlerini gidererek sektör, bölüm ve içinde bulunduğumuz çevresel konular hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.

Konuşmacılarımızın kendi başarı hikayelerinden ve içinde bulundukları çalışma alanından bahsettikleri sunumlarını yaptıktan sonra öğrencilerle soru-cevap şeklinde ilerleyen Çevre Buluşmaları aylık periodlar şeklinde ilerlenmesi hedeflenmektedir.

Etkinliğimiz, çevre mühendisliği ve bölüme dair soruların ve endişelerin giderilmesinde ve sektörel konularda bilgi edinmelerinde öğrencilere yardımcı olmakla beraber, gelecek ve kariyer planlamalarında ise öğrencilerde farklı çalışma alanlarına ve daha geniş bir bakış açısına sahip bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır.